انتخابات نمایندگان انجمن ‌های علمی برای عضویت در شورای عتفبه گزارش روز یکشنبه گروه علمی ایرنا از شورای عالی عتف، برای انتخاب سه نفر از دانشمندان و صاحب‌نظران دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی به منظور عضویت در شورای عالی عتف موضوع ماده 3 قانون اهداف، وظایف و تشکیلات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مصوب 18/5/1383 انتخابات نمایندگان تشکل‌ها و انجمن‌های علمی جهت عضویت در شورای عالی عتف پنجم اردیبهشت 97 در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار می شود.
فهرست نامزدهای معرفی شده از سوی انجمن های علمی به نشانی http://www.atf.gov.ir/fa/list در دسترس است.
بر اساس ماده 9 شیوه‌نامه انتخاب نمایندگان تشکل‌ها و انجمن‌های علمی در شورای عالی عتف، 3 نفر نماینده منتخب انجمن‌های علمی در شورای عالی، 2 نفر از کاندیداهای انجمن‌های علمی برتر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و 1 نفر از کاندیداهای انجمن‌های علمی برتر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هستند که در انتخابات اکثریت نسبی آرا را به دست آورند.
دبیر کل شورای عالی عتف این 3 نفر را به طور رسمی به رئیس شورای عالی عتف با ذکر سوابق علمی، پژوهشی و تجربی آنها معرفی خواهد کرد و این افراد پس از انتخاب شدن توسط انجمن‌های علمی برتر، به عنوان منتخبان انجمن‌های علمی به عضویت شورای عالی عتف در می‌آیند.
به گزارش ایرنا، شورای عالی عتف به عنوان نهاد فرابخشی سیاستگذار علوم، تحقیقات و فناوری کشور بر اساس ماده 99 قانون برنامه سوم توسعه و مواد سه و چهار قانون تشکیل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (مصوب مرداد 1383) تاسیس شد.
در این شورا هفت وزیر، رؤسای سازمان مدیریت و برنامه ریزی، بانک مرکزی، فرهنگستان‌ علوم، نمایندگان رؤسای دانشگاه‌ها، انجمن‌های علمی و تعدادی از صاحب نظران بخش‌های تولیدی و خدماتی دولتی و خصوصی عضویت دارند و انجام وظایف دبیرخانه‌ای این شورا طبق قانون به وزارت علوم محول شده است.
شورای عالی عتف از نظر ساختار اجرایی متشکل از یک کمیسیون دائم بر اساس ماده 9 آیین نامه داخلی، 11 کمیسیون تخصصی و یک کمیسیون تدوین و هماهنگی است که کمیسیون دائم برای استمرار و تسریع به فرایند تصمیم گیری و کارشناسی اولیه دستورکارهای شورای عالی تشکیل شده است.
علمی**9157*2017
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
irnaelm@
https://telegram.meانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید