ایجاد دفتر اتباع خارجی در کهگیلویه و بویراحمد ضروری استاورنگ ایلامی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تعامل دستگاه های اجرایی برای راه اندازی این دفتر در راستای انجام امور کنسولی و اقامت اتباع خارجی لازمه توسعه کهگیلویه و بویراحمد است.
وی بیان کرد: نخستین گروه از دانشجویان خارجی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در بهمن ماه امسال پذیرش شد و 40 نفر دیگر برای مهرماه سال 1397 نام نویسی کرده اند.
وی به سفر مسئولان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به کشور روسیه اشاره کرد و گفت: این سفر با هدف افزایش تبادل تجربیات و همکاری دانشگاه های علوم پزشکی روسیه و یاسوج انجام شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تصریح کرد: براساس تفاهم نامه با دانشگاه های کشور روسیه 2 استاد متخصص به مدت 6 ماه در امور آموزشی،علمی و پژوهشی در دانشگاه یاسوج مستقر خواهد شد.
وی تصریح کرد: نخستین استاد با فوق تخصص جراحی عروق شهریور سال 1397 به یاسوج سفر می کند.
ایلامی بیان کرد: 2 نفر از اساتید دانشگاه علوم پزشکی یاسوج نیز برای انجام امور پژوهشی به روسیه اعزام خواهند شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ایجاد رشته های مشترک علوم پزشکی به خصوص در بخش های فوق تخصص با توجه به آب و هوای چهارفصل کهگیلویه و بویراحمد را از دیگر مفاد این این تفاهم نامه است.
وی برنامه ریزی برای توریست درمانی از دیگر چشم اندازهای تعریف شده دانشگاه علوم پزشکی ذکر کرد که 10درصد از تخت های بیمارستان 280 تختی شهید جلیل به این امر اختصاص یافته است.
ایلامی گفت: افزایش روابط بین المللی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با دانشگاه های کشورهای کانادا، آرژانتین و حوزه خلیج فارس با توجه به ظرفیت های موجود و اولویت های وزارت خانه از دیگر برنامه های این دانشگاه در آینده است.
ایلامی منجر شدن تحقیقات و پژوهش های استادان در بخش های مختلف از جمله دارو به ثروت و ارزش افزوده را از مهمترین اهداف توسعه روابط دانشگاه علوم پزشکی با کشورهای خارجی دانست.
هم اکنون 2 هزار دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تحصیل می‌کنند.
این دانشگاه دارای پنج دانشکده پزشکی ، بهداشت و علوم تغذیه ،پرستاری و مامایی ، پیراپزشکی و دندان پزشکی است.
افزایش طرح‌های تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از 145 طرح در سال 1394 به 190 طرح در سال 1395 و افزایش تعداد مقاله‌های آی اس آی از 42 مقاله در سال 94 به 102 مورد در سال 95 از جمله موفقیت‌های دانشگاه علوم پزشکی یاسوج است.
سرانه فضای علمی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج 4.2 متر مربع است.
8143/1662انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید