ایلام، رکورددار نهال کاری در میان استان های کشورحجت الله فتحی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: امسال پنج هزار هکتار از اراضی شهرستان های مختلف استان و بیشتر با هدف جلوگیری از بیابان زایی نهال کاری شده است.
وی افزود: 2 هزار هکتار نهال کاری در بیابان های مهران و دهلران، 700 هکتار در اراضی آبدانان و مابقی در سایر شهرستان های استان ایلام و با استفاده از درختان بومی و سازگار با آب و هوای هر منطقه صورت گرفته است.
معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام یادآور شد: برنامه نهال کاری در استان برای سال 97 نیز در صورت تامین اعتبار به مقدار 20 هزار هکتار از سوی سازمان جنگل ها تعیین شده است.
فتحی همچنین از اجرای مالچ پاشی یک هزار هکتار از اراضی شهرستان دهلران برای مبارزه با کانون های تولید گرد و غبار و نیز 560 هکتار نهال کاری در اراضی بیابانی این شهرستان خبر داد.
وی اضافه کرد: برای اجرای طرح مالچ پاشی اراضی بیابانی شهرستان دهلران 80 میلیارد ریال اعتبار از محل منابع ملی هزینه شده است.
به گزارش ایرنا، یک میلیون و 700 هزار هکتار از مجموع مساحت 2 میلیون هکتاری استان ایلام را عرصه های طبیعی جنگل ، مرتع و اراضی زراعی و باغی تشکیل داده است که از این میزان 642 هزار هکتار جنگل با گونه غالب درختان بلوط و 790 هزار هکتار مرتع و مابقی را اراضی بیابانی تشکیل داده است.
خبرنگار: زهرا موسوی ** انتشاردهنده: حسن کهزادیان
7172/6119انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید