توقف عملیات اجرایی در حاشیه رودخانه بل چمه بلبریوسف چشمیدری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: پس از دریافت گزارش هایی مبنی بر ایجاد ساخت و ساز غیرمجاز در حاشیه رودخانه بل چمه در روستای بلبر این شهرستان موضوع در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.
وی افزود: با توجه به اینکه این رودخانه فصلی بخشی از منطقه حفاظت شده کوسالان (شاهو) و یکی از جاذبه های گردشگری منطقه است، عملیات ساخت یک واحد سفرسرای سنتی در حاشیه آن با دستور قضایی متوقف شد.
چشمیدری تاکید کرد: رودخانه بل چمه که در فاصله 20 کیلومتری چشمه بل قرار دارد در فصل بهار پذیرای شمار زیادی از گردشگران است و فوران آب از لایه سنگ ها با فشار زیاد، منظره طبیعی زیبایی ایجاد می کند.
وی یادآور شد: پس از بررسی لازم با توجه به مستثنیات مالک و محیط زیست، دستگاه قضایی تعیین می کند که ادامه ساخت و ساز در این مکان انجام شود یا محل به حالت اولیه بر گردد.
به گزارش ایرنا، مدتی قبل انجمن های زیست محیطی کردستان در خصوص اجرای عملیات ساخت و ساز در حاشیه این رودخانه ابراز نگرانی کرده بودند.
منطقه حفاظت شده کوسالان (شاهو) با 57 هزار هکتار مساحت در حوزه استحفاضیه شهرستان های مریوان، سروآباد و کامیاران و بخشی از آن در استان کرمانشاه قرار دارد.
روستا بلبر در 70 کیلومتری مریوان و هفت کیلومتری اورامان تخت است و هر ساله پذیرای گردشگران زیادی است.
خبرنگار: عبدالله رحمانی**انتشار: سلیمانی
3020/9102انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید