ساختمان مراکز رشد پارک علم و فناوری یزد افتتاح شداین ساختمان در سه طبقه با چهار هزار و 790 مترمربع زیربنا و با ظرفیت استقرار 500 شرکت احداث شد و دارای سه سالن نشست ها و چهار آزمایشگاه تخصصی است.
رئیس پارک علم و فناوری یزد در آیین یادشده از فعالیت 259 شرکت زیر مجموعه این پارک خبر داد و گفت: از این تعداد 68 شرکت در مرحله پیش رشد، 45 شرکت رشد و 69 شرکت پسا رشد فعالیت دارند و 77 شرکت هم در انتظار استقرار در پارک هستند.
داریوش پورسراجیان از جمله مهمترین دستاوردهای پارک علم و فناوری یزد را حمایت از ایجاد، رشد و توسعه 767 هسته و موسسه فناور، اشتغال زایی یکهزار و 500 نفر، ایجاد نخستین صندوق پژوهش و فناوری کشور در سال 1383 با هدف ارائه انواع خدمات و تسهیلات ملی – اعتباری، تمرکز بر توسعه هماری های علمی و فناوری بین المللی و ایجاد نخستین مرکز نوآوری کشور در سال 1388 عنوان کرد.
در مراسم یادشده گزارشی از طرح جامع پارک علم و فناوری یزد ارائه و نخستین قرارداد واگذاری اراضی این طرح منعقد شد.
این طرح در زمینی به وسعت ۶۹ هکتار در مسیر کمربندی یزد – کرمان واقع شده و با تامین زیرساخت ها، مرحله نخست این طرح یک ماه آینده عملیاتی خواهد شد.
همچنین در آیینی با حضور قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، احداث ساختمان رفاهی – ورزشی پارک علم و فناوری یزد در سه طبقه و شامل سالن چند منظوره رفاهی، آشپزخانه، سالن ورزش و استخر با سه هزار و 570 متر مربع زیربنا آغاز شد.
7532/ 2047/انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید