ضرورت برنامه ریزی دانشگاه ها برای رشد اشتغال فارغ التحصیلان خودبه گزارش روز یکشنبه گروه علمی ایرنا از روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دکتر مسعود برومند در این بخشنامه نوشته است: همانگونه که مستحضرید برنامه های دانشگاه های کشور و وزارت متبوع بسیار وابسته به بازخوردهای دقیق و مناسب از عملکرد و شرایط محیطی حاکم بر آموزش عالی کشور است.
«یکی از شاخص های مهم در ارزیابی ها و تصمیم گیری های مرتبط، درصد دانش آموخته های شاغل هر رشته و دانشگاه است. این شاخص می تواند درک مناسبی از کیفیت علمی و مهارتی فارغ التحصیلان همچنین بازار کار و نیازهای کشور باشد، بنابراین طبق ابلاغیه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دانشگاه ها مکلف اند نسبت به رشد مستمر و دقیق اشتغال فارغ التحصیلان خود برنامه های مناسبی را برای بهبود این شاخص تدوین و اجرا کنند.
براین اساس، دانشگاه ها باید برای اجرای این امر تمهیدات لازم را فراهم و با بکارگیری مناسب دفاتر ارتباط با صنعت، انجمن های فارغ التحصیلان و دیگر ظرفیت های موجود، شیوه مناسبی برای این امر یافته و به آن عمل کنند.
خواهشمند است ضمن بهره برداری از نتایج کیفی و ارزشمند اینگونه بررسی ها، نسبت به تکمیل و ارسال گزارش های شش ماهه مطابق فرم های پیوست، در سامانه «مپفا/سامانه مدیریت پژوهش و فناوری وزارت علوم» مساعدت فرمایید.
طبق برنامه ریزی های صورت گرفته انتظار می رود اولین گزارش از دانشگاه ها در خرداماه دریافت شود.’
علمی**9157*2017
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
irnaelm@
https://telegram.meانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید