فرصت دوباره به مراکز پیش دبستانی برای دریافت مجوزبه گزارش روز سه شنبه ایرنا از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، مجتبی زینی وند در جمع نمایندگان موسسان مهد های کودک سازمان بهزیستی اظهار داشت: هدف سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی کمک به تسهیل روند اخذ مجوز مراکز پیش دبستانی سایر سازمان ها و نهادها به ویژه سازمان بهزیستی از وزارت آموزش و پرورش است.
وی بر اهمیت پیوستگی و هماهنگی مراحل تربیت از دوران طفولیت تا نوجوانی تاکید کرد و افزود: بهتر است همه سازمان ها و نهادهایی که در امر تعلیم و تربیت کودکان فعالیت می کنند، در یک مسیر حرکت کرده و با وزارت آموزش و پرورش هماهنگ باشند.
زینی وندبیان داشت: بر اساس قانون مدارس و مراکز غیر دولتی، وزارت آموزش و پرورش مرجع صدور مجوز برای مراکز پیش دبستانی است و تمامی موسسان مراکز پیش دبستانی که از سایر نهادها مجوز گرفته اند بر اساس قانون مکلف اند از این وزارتخانه‌ مجوز بگیرند.
بر اساس قانونی که اواخر سال 95 به تصویب مجلس شورای اسلامی و تایید شورای نگهبان رسید، از تاریخ تصویب این قانون صدور مجوز برای مراکز پیش دبستانی تنها توسط سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی وزارت آموزش و پرورش صورت می گیرد .
سایر مراکزی که قبل از تصویب این قانون از سازمان های دیگر مجوز دریافت کرده اند، باید نسبت به دریافت مجوز از وزارت آموزش و پرورش اقدام کنند.
ثبت نام این مراکز از طریق سامانه امور پیش دبستانی های سازمان مدارس و مراکز غیردولتی به نشانی www.mosharekatha.ir امکان پذیر است.
علمی *1883 *1440انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید