متقاضیان آزمون های بین المللی زبان خارجی مشکل ارزی ندارندمحمدابراهیم خدایی روز سه شنبه به خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا اظهار داشت: سازمان سنجش و آموزش کشور اوایل اردیبهشت ماه نامه ای را در زمینه تامین هزینه ارز برای ثبت نام و شرکت در آزمون های بین المللی زبان خارجی همچون تافل و آیلتس به بانک مرکزی ارسال و در 23 اردیبهشت پاسخ بانک را دریافت کرد.
وی افزود: پاسخ نامه بانک مرکزی این گونه بود که بر اساس بند 3 بخش سوم مجموعه مقررات ارزی بانک، افراد متقاضی می توانند بدون هیچ گونه مشکلی، برای ثبت نام و شرکت در آزمون در داخل کشور اقدام کنند.
رییس سازمان سنجش و آموزش کشور گفت: پیش بینی می کنم که این دستورالعمل به شبکه بانکی کشور ابلاغ شده باشد؛ لذا بایستی متقاضیان را به یکی از بانک های عامل ارجاع دهیم تا در چارچوب تعیین شده میزان ارز مورد نیاز تخصیص داده شود.
وی ادامه داد: سازمان سنجش آموزش کشور هم اکنون در حال رایزنی است تا همچون گذشته داوطلبان هزینه هایشان را به صورت ریالی به مراکز برگزارکننده آزمون ندهند تا آنان خودشان تبدیل به دلار کنند تا این مشکل هم مرتفع شود.
خدایی با تاکید بر این که نباید مشکلی در این زمینه باشد و سازمان سنجش هم اهتمام جدی در این زمینه دارد، خاطرنشان کرد: ایمیلی هم از سوی سازمان مرکزی IDP (سازمان جهانی آیلتس) به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال شده بود که در پاسخ اعلام شد در حال رایزنی با بانک مرکزی هستیم و مشکل برطرف خواهد شد.
به گزارش ایرنا، برخی از برگزارکنندگان آزمون بین المللی زبان که زیر نظر سازمان سنجش و آموزش کشور هستند، ابراز نگرانی کرده اند که IDP برای پرداخت بدهی به آنها مهلت حدود یک ماهه داده است به طوری که در صورت عدم اقدام به موقع سازمان سنجش و بانک مرکزی برای تامین ارز مورد نیاز متقاضیان برای ثبت نام و شرکت در آزمون ها، مراکز برگزار کننده آزمون در آستانه لغو فعالیت قرار می گیرند و علاوه بر آن، افراد برای شرکت در این آزمون ها ناگزیر از تامین ارز آزاد برای سفر به کشورهای همجوار به منظور شرکت در آزمون ها می شوند که بار مالی سنگینی در بر دارد.
علمی**9187**2017انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید