مسئولان تدبیری برای پیشگیری از شیوع سرطان بیاندیشندبه گزارش روز جمعه گروه علمی ایرنا از انجمن متخصصان داخلی دکتر ایرج خسرونیا امروز (جمعه) در افتتاحیه بیست و نهمین کنگره متخصصان داخلی ایران با انتقاد از طرح این موضوع که صحبت‌های پزشکان در مورد شیوع سرطان تا به حال سرانجامی نداشته است، افزود: همواره نسبت به شیوع سرطان در سال‌های نه چندان دور هشدار داده ایم و خواهش کردیم مسئولان گوش شنوا داشته باشند، اما متاسفانه آن را تکذیب می کنند.
وی گفت: به تمام مسئولان نامه نوشتیم و اعلام خطر کردیم، اما گوش شنوایی وجود ندارد.
رئیس کنگره متخصصان داخلی ایران اظهار داشت: اکنون 9 درصد جمعیت کشور سالمند هستند که در سال های نه چندان دور به 12 درصد خواهد رسید.
وی همچنین با اشاره به افزایش 5 درصدی تعرفه های پزشکان متخصصان داخلی در سال 97 گفت: اگر تعرفه ها افزایش پیدا نمی کرد، بهتر و ارزشمندتر بود؛ زیرا هیچ سنخیتی با تورم و هزینه ها ندارد. اضافه کردن دو هزار تومان به دستمزد و تعرفه پزشک قابل قبول نیست.

**انتقاد از تصمیم های پزشکی
وی اضافه کرد: متاسفانه همکاران متخصص داخلی، توجهی به سرنوشت علمی و صنفی خود ندارند و انتخابات داخلی را جدی نمی گیرند.
خسرونیا با انتقاد از برخی تصمیمات در پزشکی، گفت: انجام آندوسکوپی توسط متخصص داخلی صورت می گیرد و دوره های آن را نیز پشت سر گذاشته است، اما چرا باید بعد از فارغ التحصیلی، از یک انجمن غیر، مجوز بگیرد و پول پرداخت کند.
معاون پیشین سازمان نظام پزشکی تهران ادامه داد: این کار، آموزش پزشکی را زیر سئوال می برد و رانت خواری را تشویق می کند.
به گزارش ایرنا بیست و نهمین کنگره جامعه پزشکان متخصص داخلی از امروز جمعه (21 اردیبهشت) تا دوشنبه (24 اردیبهشت) در مرکز همایش های رازی برپاست. اقتصاد درمان و بهداشت و چالش های عرصه خدمات پزشکی بخشی از موضوعات مورد بحث در این گنگره است.
علمی**9157 /1449انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید