مشارکت 20 هزار دانش آموز در غبارروبی مساجدبه گزارش خبرنگار حوزه آموزش ایرنا، حامد علامتی امروز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر آن هستیم در راستای نیل به مسجد تراز اسلامی و عمل به مطالبات رهبر معظم انقلاب، ایام دهه تکریم و غبارروبی مساجد را بهانه‌ای برای ایجاد و تحکیم روابط این دو نهاد انسان ساز و تمدن ساز قرار دهیم.
وی هدف از برگزاری ویژه برنامه‌های دهه تکریم و غبارروبی مساجد را ترغیب به حضور و مشارکت دانش‌آموزان در برنامه‌های مساجد، ایجاد نشاط معنوی و زمینه‌سازی استقبالی شایسته از ماه مبارک رمضان، تبیین و معرفی کارکردها، ویژگی‌ها و جایگاه والای مساجد در جامعه اسلامی و فرهنگ‌سازی اصلاح نگرش و تقویت بعد معنوی دانش‌آموزان برای حضور فعال در عرصه مسجد برشمرد.
علامتی تلاش برای معرفی و الگوسازی مساجد نمونه در راستای ارتقای سطح کیفی فعالیت مساجد، قدرشناسی از تلاش‌های خالصانه ارکان و فعالان خدمتگزار در فضای مسجد، توجه به اهمیت نقش تربیتی مدرسه با محوریت مسجد و تقویت پیوند این دو به عنوان دو نهاد موثر در تربیت و تلاش برای حرکت به سمت تقویت جایگاه مسجد در مدیریت مسائل محله و رسیدن به مسجد محوری در رقم خوردن جریان‌های اجتماعی را از دیگر اهداف برگزاری ویژه برنامه‌های دهه تکریم و غبارروبی مساجد دانست.
دبیر کل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان همچنین به شیوه‌نامه اجرایی پویش «کالای ایرانی می‌خریم» اشاره و تصریح کرد: با توجه به شعار امسال که حمایت از کالای ایرانی نام دارد، کمپین «کالای ایرانی می‌خریم» با عزم ملی در خرید محصولات و خدمات ایرانی و با مشارکت حداکثری اهالی مساجد اجرایی می‌شود.
علامتی عنوان کرد : مسجد به عنوان تجسم هدف غایی تربیت و محور عبودیت، نقش بی‌بدیلی در ارتقای فرهنگ توحیدی در جامعه اسلامی دارد و در طول تاریخ اسلام مرکز تجمع و معاشرت دینداران، سلوک جمعی، تاثیرپذیری و الگوسازی صحیح و فراگیری قرآن و احکام بوده است.
وی افزود : از سویی مدرسه نیز به عنوان کانون رسمی تعلیم و تربیت در دوره معاصر، مرکز یادگیری و یاددهی، نظم آموزی و انضباط پذیری است و به یقین تلاقی و ارتباط مسجد و مدرسه با خانواده می‌تواند خلا موجود در نظام تعلیم و تربیت [ جمهوری اسلامی را پر کند.
علمی *1883 *1440انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید