نسخه‌ انگلیسی کتاب بزغاله‌های ابری منتشر شدبه گزارش روز سه شنبه ایرنا از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، این کتاب با تصویرگری‌ خیال‌انگیز طراحی شده است تا خواننده خردسال با ورق زدن صفحه صفحات آن، گفت ‌وگو و بازی، بزی بزغاله را با بزغاله‌های ابری در خیال خود مجسم کند.
داستان این کتاب درباره بزغاله‌ای است که ساعت‌ها به بازی مشغول بوده است و بعد راه خانه‌اش را گم می‌کند گریه ‌کنان به این‌ سو و آن‌ سو می‌دود، شخصیت‌هایی مانند چوپان ابری و گله بزغاله‌های ابری‌اش حتی گرگ ابری، او را از تنهایی در می‌آورند.
پیش از این فیلم پویانمایی «بزغاله‌های ابری» نیز با اقتباس از همین کتاب در امور سینمایی کانون پرورش فکری تولید و به تازگی نیز به همراه هفت اثر دیگر کانون که به زبان انگلیسی برگردانده شده است، همزمان با پنجاه و پنجمین نمایشگاه کتاب بولونیا در فروردین 97 رونمایی و عرضه شد.
نسخه انگلیسی کتاب «بزغاله‌های ابری» در 28 صفحه رنگی و با قیمت120 هزار ریال منتشر شده است.

* انتشار فراخوان مسابقه تمبرپستی و کارت پستال کودکان درباره امام رضا (ع)
طراحی تمبر پستی و کارت پستال، مسابقه‌ای دیگر در قالب شانزدهمین جشنواره‌ بین‌المللی امام رضا (ع) است که فراخوان آن از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به عنوان مسئول کارگروه کودک و نوجوان جشنواره منتشر شده است.
این مسابقه با محورهای موضوعی قدمگاه عشق (هجرت امام رضا علیه‌السلام از مدینه تا خراسان)، سبک زندگی امام رضا علیه‌السلام (اخلاق و آداب، زهد و عبادت، رأفت و مهربانی، طب‌الرضا) انتشار یافته است و شرکت‌کنندگان می توانند در گروه های سنی 8 تا10، 11 تا 13 و 14 تا 18 سال در این مسابقه شرکت کنند.
در فراخوان این مسابقه آمده است: آثار باید بر روی یک قطعه مقوای محکم در اندازه A4 و به صورت فردی ارسال و در پشت آن فرم ثبت نام نصب شده و از طریق پست پیشتاز یا پست ویژه ارسال شود.
علاقه‌مندان برای شرکت در این مسابقه تا 15 خرداد 1397 مهلت دارند تا آثار خود را به مراکز فرهنگی هنری کانون سراسر کشور ارسال کنند.
شانزدهمین جشنواره رضوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، سال 1397 همزمان با دهه کرامت برگزیدگان خود را معرفی خواهد کرد.
فراخوان جشنواره شانزدهم رضوی ویژه کودک و نوجوان با 10 موضوع‌ «پژوهش اعضا»، «تمبر پستی و کارت‌پستال‌سازی»، «نامه‌ای به امام» و «خاطرات زیارت»، «کتاب‌سازی»، «کاردستی»، «سرود»، «پویانمایی» ویژه‌ (کودک و نوجوان)، «‌قصه‌گویی» و «داستان‌نویسی» ویژه‌ (بزرگ‌سال) در پایگاه اطلاع رسانی کانون به نشانی www.kanoonnews.ir منتشر شده است.
علمی**1883**1440انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید