همایش بین المللی علوم کشاورزی، گیاهان دارویی و طب سنتی در مشهدرئیس همایش بین المللی علوم کشاورزی، گیاهان دارویی و طب سنتی در این مراسم گفت: دغدغه اصلی در برگزاری این نشست بازگشت به فرهنگ مصرف منابع طبیعی و توجه به مساله آب است.
محمدعلی داوریار افزود: امیدواریم بتوانیم پیگیری سیاست رشد تولید محصولات گیاهی و دارویی را در جامعه اجرا کنیم.
وی گفت: 570 مقاله به دبیرخانه همایش ارائه و از این تعداد 380 مقاله پذیرش شد که به صورت سخنرانی و پوستر ارائه می شوند.
همچنین 660 نفر برای شرکت در این همایش ثبت نام کردند که 230 نفر آنان را پزشکان و داروسازان تشکیل می دهند.
او از حمایت علمی 23 دانشگاه، موسسه علمی و حضور 10 مجله علمی در این همایش خبر و ادامه داد: برپایی این همایش علمی به همت دانشگاه پیام نور خراسان رضوی و شرکت سپاد انجام شده که نشانگر همکاری صنعت و دانشگاه است.
در حاشیه این همایش دو روزه فن بازار، مرکز تجاری و تخصصی محصولات کشاورزی و گیاهان دارویی مشهد نیز گشایش یافت.
مدیریت کارگزاری و فن بازار محصولات کشاورزی شرکت سپاد در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: مبحث گیاهان دارویی مورد اقبال جامعه جهانی است و ایران بواسطه وضعیت خاک، و سهم تولید و‌ مصرف گیاهان دارویی ظرفیت خوبی در این حوزه دارد.
امیرحسین خسروی افزود: این فن بازار می تواند زمینه تولید، فروش و صادرات محصولات را در یک حلقه گرد هم آورد زیرا ایران قطب تولید محصولات دارویی جهام است. مهمترین دغدغه ای که در این همایش مورد توجه است ارائه راهکارهای منع خام فروشی این محصولات و توجیه تولید گنندگان در این خصوص است.
وی ادامه داد: همایش بین المللی علوم کشاورزی، گیاهان دارویی و طب سنتی به دنبال بحث تجارت خارجی و جذب بازارهای صادراتی در حوزه گیاهان دارویی با نگاه به سلیقه، استانداردهای جهانی و هدایت بخش تولید به این موضوع است.
خبرنگار: ناصراسدزاده هروی **انتشار: حسین کریم زاده
3213/1858انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید