وزارت علوم در فضای محدود خبری قرار داردبه گزارش ایرنا، منصور غلامی روز سه شنبه در همایش مدیران روابط عمومی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و فناوری در همدان، افزود: برای حل این مشکل باید شبکه ملی اطلاع رسانی در واحدهای مربوط به این وزارتخانه راه اندازی و با تشکیل این شبکه در همه استان ها و مناطق 10 گانه کشور، هم پوشانی در عرصه اطلاع رسانی ایجاد شود.
وی انتخاب و انتشار خبر را اقدام کارشناسی دانست و اضافه کرد: دستاوردهای این وزارتخانه و واحدهای وابسته باید به صورت شبکه ای، حرفه ای، کارشناسی و در ابعاد کلان اطلاع رسانی شود.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بر استفاده از ظرفیت جوانان و به کارگیری این قشر در ساختار روابط عمومی های این وزارتخانه تاکید کرد و گفت: می توان از ظرفیت دانشجویان علاقه مند و پویا در عرصه اطلاع رسانی استفاده کرد.
وی بیان کرد: دستاوردهای دانشگاه ها و مراکز علمی و تحقیقاتی کشور بیش از آن چیزی است که اطلاع رسانی می شود و باید در این حوزه بیش از پیش فعالیت داشت.
غلامی با بیان اینکه در جهان امروز باید در حوزه روابط عمومی ها سرمایه گذاری کرد، رویکرد این وزارتخانه در سال جاری را توسعه و ارتقای جایگاه پارک های علم و فناوری و مراکز رشد، حمایت از این مجموعه ها و افزایش اثر گذاری آنها برشمرد.
وی بیان کرد: باید بیش از گذشته به تبدیل دانش به فناوری و همچنین فناوری به ایجاد کار، اشتغال و تولید ثروت پرداخته شود و برای تحقق هدف باید پارک های علم و فناوری به این امر توجه بیشتری داشته باشند.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: دولت به دلیل حجم بالای کار کمتر به مقوله اطلاع رسانی پرداخته است و منتقدان از این شرایط در جهت تضعیف دستاوردها بهره برده اند.

** باید از کارکرد سنتی و کلیشه ای فاصله گرفت
سرپرست اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز در این همایش گفت: روابط عمومی ها باید با فاصله گرفتن از کارکردهای سنتی و کلیشه ای و مجهز شدن به تکنیک ها، تاکتیک ها و فنون جدید، در عرصه اطلاع رسانی فعالیت کنند.
علیرضا عبداللهی نژاد افزود: استفاده از بازار فناوری جدید در بازتاب دستاوردهای علمی کشور ضروری است و در فضای کنونی باید روابط عمومی ها هم از بعد نرم افزاری و هم از بعد سخت افزاری به ابزارهای جدید مجهز شوند.

**جریان سازی فکری وظیفه روابط عمومی ها است
مدیرکل روابط عمومی دانشگاه پیام نور کشور نیز در این همایش گفت: مجموعه روابط عمومی محدود به نصب بنر و ارسال چند پیام نیست بلکه جریان سازی فکری و افکار سنجی جزو وظایف مهم این بخش به شمار می رود.
محمد محسن صدر افزود: وزارت علوم در همه ابعاد کشور می تواند جریان ساز باشد اما احساس می شود از این ظرفیت هنوز به خوبی در حوزه علمی بودن روابط عمومی ها استفاده نشده است.
به گزارش ایرنا، در این آیین از روابط عمومی های برتر وزارت علوم قدردانی شد.
1181/2087/2090انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید