کاهش دما، وزش باد و بارش رگبارهای تند در شرق کشورمهندس مسعود حقیقت روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار علمی ایرنا در مورد وضعیت آب و هوای کشور توضیح داد: برای برخی مناطق از جمله خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، ارتفاعات شمال سمنان، شاهرود و میامی پدیده کاهش دما همراه با بروز ابر، وزش شدید باد، رگبار و باران پیش بینی می کنیم و انتظار داریم کاهش دما در استان خراسان و شهر مشهد به 8 درجه برسد.
وی ادامه داد: ساکنان بیشتر مناطق کشور غیر از نوار ساحلی شمالی تا روز شنبه (4 فروردین) شاهد آسمان صاف تا کمی ابری و نیمه ابری و افزایش روند دما خواهند بود؛ سرپرست مدیریت شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور اضافه کرد: ساکنان بعضی مناطق کشور مانند جنوب کرمان و شمال استان هرمزگان طی امروز و فردا با رگبارهای پراکنده روبرو می شوند.
وی با اشاره به روند افزایشی دما از روز شنبه نیز گفت: پیش بینی می کنیم آسمان بیشتر مناطق کشور صاف و آفتابی و وضعیت آب و هوا افزایش دمای 8 تا 12 درجه ای داشته باشد.

*** هوای پایتخت؛ گرم و پایدار
مهندس حقیقت در مورد وضعیت هوای تهران توضیح داد: آسمان تهران صاف تا کمی ابری است؛ بیشینه دما روز گذشته به 26 درجه بالای صفر رسید و انتظار داریم امروز به 20 درجه برسد، اما روند افزایش دما فردا و روز شنبه ادامه داشته و ممکن است به 27 درجه افزایش یابد، کمینه دما نیز صبح امروز به 9 درجه بالای صفر رسید.
وی در مورد سردترین و گرم ترین مناطق کشور نیز طی 24 ساعت گذشته افزود: شهرستان ورزقان در استان آذربایجان شرقی با 4 درجه زیرصفر و راسک در استان هرمزگان و گرگان در استان گلستان با 35 درجه بالای صفر همچنین قم با 31 درجه بالای صفر گرم ترین مناطق کشور بودند.

***دریای خزر مواج و عصبانی
وی به مسافران سواحل شمالی توصیه کرد از شنا و تردد با قایق های تفریحی در دریای خزر پرهیز کنند.
مهندس حقیقت گفت: همچنین مسافران شرق کشور و زوار امام هشتم (ع) به دلیل کاهش دما و وزش باد و گاهی تندبادها مراقب اقامت در مسیرها باشند.

***وضعیت آب و هوای بعضی شهرهای همسایه

ابوظبی 21 صاف
تهران ۱۶ صاف
قاهره 20 صاف
امان ۱۳ غبارآلود
کویت ۲۳ صاف
دوحه 26 صاف
مسقط ۲۷ صاف
ریاض ۲۲ صاف
منامه ۲۵ صاف

علمی**9157*2017انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید