کاهش 68 درصدی بارش درحوضه دریاچه ارومیه در سال جاریبه گزارش خبرنگار گروه علمی ایرنا، دکترعیسی کلانتری امروز سه شنبه در حاشیه دهمین همایش بین المللی موتورهای درونسوز و نفت با اشاره به برنامه های احیای دریاچه ارومیه افزود: با کاهش 68 درصدی بارش ها در این حوضه آبی لازم است ابتدا حوضه دریاچه ارومیه آب کافی داشته باشد.
وی با بیان این که وضعیت بارش ها در سال جاری مناسب نبوده است، ادامه داد: تامین آب دریاچه ارومیه در گرو پر آب شدن آب حوضه دریاچه است ولی علاوه بر آن 96 برنامه برای احیای این دریاچه در دستور کار داریم.
کلانتری با ابراز خرسندی از اینکه دریاچه ارومیه قابل احیا است، ادامه داد: ولی اجرای آن به تامین سرمایه و اعتبار نیاز دارد.

*** ضرورت تغییر در ساختار صنعت خودروسازی
رییس سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه با اشاره به ضرورت تولید خودروهای برقی در کشور، خاطرنشان کرد: تعداد خودروهای برقی ساخته شده در کشور 2 تا 3 دستگاه است و هنوز ما به تولید 100 دستگاه از این خودروها نرسیده ایم.
وی با تاکید بر این که باید صنعت خودروسازی تجدیدنظر جدی صورت گیرد، اضافه کرد: ادامه این روند در صنعت خودروسازی آسیب جدی به سلامت مردم را در پی خواهد داشت.
کلانتری اظهار کرد: ما باید به سرعت از ساختارهای کنونی در صنعت خودروسازی بیرون بیاییم و خودروهای سالم تر، کم مصرف تر و با راندمان بالا تولید کنیم.

***وضعیت سوخت خودروها
رییس سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص آلودگی سوخت خودروها یادآور شد: میزان گوگرد موجود در بنزین باید 50 ppm باشد که در برخی موارد میزان گوگرد بیشتر از این میزان است.
وی با بیان اینکه بنزن موجود در بنزین مناسب است، گفت: مشکل اصلی ما در گازوئیل است.
** 1836**1440
خبرنگار: یوسف درویشی ** انتشار: گلشنانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید