یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و 2دستگاه آمبولانس از همدان به کرمانشاه اعزام شدبه گزارش بامداد دوشنبه ایرنا، طبق هماهنگی های به عمل آمده با رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کرمانشاه، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس با سه نیروی انسانی و 2 دستگاه آمبولانس‌ با چهار نیروی انسانی به استان کرمانشاه اعزام شدند.
بر اساس این گزارش، یک دستگاه از آمبولانس های اعزامی از مرکز استان همدان و یک دستگاه از شهرستان اسدآباد است.
دانشگاه علوم پزشکی همدان با اعلام آمادگی جهت کمک رسانی به حادثه دیدگان احتمالی این زلزله، یادآوری کرد: تا اطلاع بعدی اعمال جراحی اکتیو در بیمارستان های همدان لغو و این مراکز آماده ارائه خدمات به مصدومان اعزامی احتمالی از مناطق آسیب دیده هستند.
به گزارش ایرنا، زلزله ای به بزرگی 7.3 ریشتر شامگاه یکشنبه، کرمانشاه را لرزاند. شدت این زمین لرزه به حدی بود که در اغلب استان های کشور و برخی کشورهای منطقه احساس شد.
این زمین لرزه در ساعت 21 و 48 دقیقه رخ داد و محل وقوع آن حوالی شهر ‘ازگله’ در استان کرمانشاه گزارش شده است.
طبق اعلام مرکز لرزه نگاری دانشگاه تهران محل دقیق وقوع این زلزله در طول جغرافیایی 45.9 و عرض جغرافیایی 34.84 و در عمق 11 کیلومتری زمین بوده است. همچنین در ادامه زمین لرزه هایی به بزرگی 4.6 و 4 ریشتر این منطقه را لرزانده و پس لرزه های این زمین لرزه ادامه دارد.
علی مرادی رییس مرکز لرزه نگاری کشور به خبرنگار ایرنا گفت: ️مرکز اصلی زمین لرزه رخ داده در مرز ایران و عراق بوده است.
وی یادآور شد: نزدیکترین شهر در ایران که محور زمین لرزه بوده شهر ازگل کرمانشاه بوده و پس لرزه های این زلزله ادامه خواهد داشت.
رییس مرکز لرزه نگاری کشور تاکید کرد: زلزله رخ داده شدید بوده و مردم ساکن در کل منطقه شمال غرب کشور تا ساکنان ساختمان های بلند در تهران این زمین لرزه را احساس کردند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری همدان در پی وقوع این حادثه به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به اینکه همدان معین استان کرمانشاه در بحث زلزله است تمامی بیمارستان های این استان برای پذیرش مجروحان احتمالی زلزله مهیا شدند.
خبرنگار: مرضیه بختیاری**انتشار دهنده: سعید زارع کندجانیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید